GLASS & CERAMICS / Ceramics / Jardiniere 10234412
*
nr 1023 4412
JARDINIERE
ceramics, relief med blommor, length: 29 cm, damages.
Keramik, relief med blommor, längd: 29 cm
Condition: skador
Estimate:
600
Sold:
SEK 1000
Auction date:
Monday Mars 7 2016
at 20:16:24
- Bid history
Time
Bidder
Bid
2/3 19:46:37
1
100 kr
4/3 18:25:44
2
700 kr
6/3 12:48:24
3
250 kr
6/3 12:48:24
2
300 kr (Robot)
6/3 12:48:46
3
350 kr
6/3 12:48:46
2
400 kr (Robot)
7/3 09:18:30
4
800 kr
7/3 17:01:53
2
900 kr
7/3 18:16:57
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka jardiniere keramik kruka relief med blommor
-
2018 JARDINIERE
silver. Length: 41cm. Weight: 696g, repairs, missi..//
Present: SEK 2600
Auction ends
in a week
27 maj at 18:55
*
JARDINIERE
Condition: skador
Läs om budbetjänten
nr 1023 4412
JARDINIERE
ceramics, relief med blommor, length: 29 cm, damages.
Keramik, relief med blommor, längd: 29 cm
Condition: skador
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 1000 |
Auction date: |
Monday Mars 7 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
2/3 19:46:37 | 1 | 100 kr |
4/3 18:25:44 | 2 | 700 kr |
6/3 12:48:24 | 3 | 250 kr |
6/3 12:48:24 | 2 | 300 kr (Robot) |
6/3 12:48:46 | 3 | 350 kr |
6/3 12:48:46 | 2 | 400 kr (Robot) |
7/3 09:18:30 | 4 | 800 kr |
7/3 17:01:53 | 2 | 900 kr |
7/3 18:16:57 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka jardiniere keramik kruka relief med blommor
-
2018 JARDINIERE
silver. Length: 41cm. Weight: 696g, repairs, missi..//
Present: SEK 2600
Auction ends
in a week
27 maj at 18:55